TRANSMED - nabór projektów z obszaru medycyny translacyjnej

StartAktualności TRANSMED - nabór projektów ...

TRANSMED - nabór projektów z obszaru medycyny translacyjnej

6.03.2025

Agencja Badań Medycznych ogłosiła konkurs na rozwój projektów badawczo-rozwojowych z obszaru medycyny translacyjnej –TRANSMED I (ABM/2024/8).

Konkurs ma na celu wspierać kluczowe domeny rozwoju w sektorze biomedycznym wskazane w Rządowym planie rozwoju sektora biomedycznego, obejmujące obszar: medycyna translacyjna, badania kliniczne i rozwiązania wspierające efektywność leczenia poprzez możliwość realizacji projektów badawczo-rozwojowych.
W ramach projektów finansowane będą badania podstawowe, przemysłowe (aplikacyjne) oraz przedkliniczne wraz z przygotowaniem do badań klinicznych (poziom gotowości technologicznej powinien obejmować od TRL 2 do TRL 5).

Szczegółowe wytyczne dotyczące naboru znajdują się na stronie Agencji Badań Medycznych

Oczekiwane rezultaty Konkursu:

  • zwiększenie gotowości technologicznej, umożliwiające przejście na kolejny etap rozwoju technologii, który będzie mógł być finansowany w dalszych konkursach z obszaru medycyny translacyjnej (od TRL 6 wzwyż); Więcej szczegółów odnośnie poziomów gotowości technologicznej znaleźć można na stronie Uczelnianego Centrum Transferu Technologii
  • zwiększenie liczby zgłoszeń patentowych/patentów w obszarze medycyny;
  • zwiększenie dostępności zaplecza sprzętowego oraz gromadzonych zasobów danych w celu przyspieszenia rozwoju opracowywanych technologii;
  • opracowanie (w ramach projektu) planu rozwoju technologii medycznej z uwzględnieniem czterech obszarów – technologicznego, klinicznego, biznesowego i regulacyjnego;
  • wypracowanie modelu współpracy multidyscyplinarnej środowisk naukowych, klinicznych i biznesowych;
  • zwiększenie liczby zwalidowanych technologii medycznych dopuszczonych do etapu oceny klinicznej.

Najważniejsze wymagania konkursu

  • Wnioski należy składać wyłącznie w języku angielskim.
  • Maksymalna wartość kwoty dofinansowania Projektu nie może być większa niż 12 mln zł.
  • Nabór wniosków w systemie rozpocznie się od marca 2025 r.
  • Ograniczona liczba podmiotów tworzących Konsorcjum – maksymalnie 4 podmioty (Lider Konsorcjum oraz pozostali Konsorcjanci). Pozostałe podmioty mogą współpracować z Konsorcjum w charakterze Podwykonawców.
  • W przypadku ubiegania się o dofinansowanie Projektu Eksperymentu badawczego, jako obowiązkowy załącznik do Wniosku należy przedstawić pozytywną opinię Komisji Bioetycznej na przeprowadzenie takiego badania.

KONKURS WEWNĘTRZNY

Zgodnie z Regulaminem konkursu jeden podmiot (niezależnie od roli jaką pełni w danym Wniosku tj.: Wnioskodawca jednopodmiotowy lub Lider Konsorcjum lub Konsorcjant) może aplikować w Konkursie w ramach maksymalnie pięciu Wniosków, przy czym każdy z tych Wniosków musi dotyczyć innego przedmiotu Projektu.

W związku z powyższym (limit 5 wniosków na Uczelnię) – nabór ten w GUMed objęty jest procedurą konkursu wewnętrznego. Oznacza to, że wnioskodawcy zainteresowani złożeniem wniosku muszą pozyskać zgodę Komitetu Sterującego ds. Projektów. Odbywa się to poprzez złożenie do Biura Projektów na adres granty@gumed.edu.pl Rozszerzonej Karty Projektu .

Rozszerzoną Kartę Projektu należy złożyć do Biura Projektów do 6 kwietnia 2025 r.

Więcej informacji odnośnie procedury inicjowania projektów w GUMed znajdą Państwo na stronie Biura Projektów

Do formularza Rozszerzonej Karty Projektu koniecznie należy dołączyć wypełniony Kwestionariusz VAT – pozwoli to na oszacowanie, czy w projekcie wystąpią koszty niekwalifikowane.

Termin i sposób składania wniosków

Wniosek należy złożyć w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem systemu ABM Nabór wniosków w systemie trwa do 12 czerwca 2025 r. do godziny 12:00:59

UWAGA Planowany termin webinaru ABM to druga połowa kwietnia.

Kontakt
Pytania dotyczące Konkursu prosimy kierować na adres mailowy: komercyjne@abm.gov.pl

Dokumentacja konkursowa

Szczegółowe informacje i dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie ABM

Wparcie Biura Projektów

Wszelkich informacji odnośnie naboru w GUMed oraz wsparcia przy przygotowaniu Rozszerzonej Karty Projektu udziela Małgorzata Szydłowska-Czyżak (tel.:58-349-12-07).
Istnieje możliwość konsultacji online (MS TEAMS, ZOOM). W celu umówienia się na indywidualne spotkanie prosimy o kontakt emailowy

Jak dojechać?

Zobacz kampus