Ogłoszenie otwartego naboru partnera konsorcjum do projektu CHOICE

StartOgłoszeniaOgłoszenie otwartego naboru...

Ogłoszenie otwartego naboru partnera konsorcjum do projektu CHOICE

16.04.2024

Na podstawie zapisów pkt. 2.5.2. Regulaminu konkursu ogłoszonego przez Agencję Badań Medycznych – konkurs numer: ABM/2024/1 – Gdański Uniwersytet Medyczny ogłasza otwarty nabór partnera do konsorcjum tworzonego w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu dotyczącego eksperymentu badawczego.

Ogłoszenie o konkursie ogłoszonym przez Agencję Badań Medycznych wraz z regulaminem oraz dokumentami towarzyszącymi dostępne jest na stronie konkurs na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze – ABM/2024/1

UWAGA 23 kwietnia 2024 r. ABM zaktualizował dokumentację konkursową. Zmiany dotyczą wprowadzenia do procedury konkursowej etapu negocjacji dotyczących rekomendowanej kwoty dofinansowania oraz zapisów dotyczących kwoty zabezpieczenia wnoszonego przez Towarzystwa naukowe, Organizacje pacjentów, Organizacje działające na rzecz pacjentów. Informację szczegółową mozna znależć na stronie ABM

1. Cel partnerstwa

Głównym celem jest wspólne przygotowanie oraz realizacja projektu: Wielodyscyplinarna, zindywidualizowana, prozdrowotna interwencja u dzieci z otyłością – skuteczność w porównaniu ze standardową opieką medyczną – CHOICE – randomizowany, wieloośrodkowy eksperyment badawczy (,,Childhood Obesity: multidisciplinary, Individualized pro-health intervention – effectiveness compared to standard medical CarE – CHOICE – randomized, multicenter research experiment.).

GUMed jako Lider planowanego konsorcjum poszukuje konsorcjantów, będących jednostkami uprawnionymi do uczestnictwa w Konkursie zgodnie Regulaminem konkursu ABM/2024/1, których obowiązki będą obejmowały m.in.: przygotowanie wytycznych, opiniowanie projektów badań, upowszechnianie informacji naukowych i medycznych oraz organizację konferencji naukowych.

Planowany zakres zadań w projekcie to w szczegolności:
  • Uczestniczenie w rekrutacji pacjentów poprzez upowszechnienie informacji o rekrutacji.
  • Realizacja eksperymentu medycznego w roli ośrodka badawczego.
  • Udział w przygotowania dokumentacji badania.
  • Udział w projektowaniu protokołu eksperymentu badawczego.
  • Udział w stworzeniu analizy statystycznej danych uzyskanych w efekcie realizacji projektu.
  • Udział w przygotowaniu publikacji.
  • Udział w upowszechnieniu wyników eksperymentów badawczych.
  • Udział w zarządzaniu projektem.
  • Udział w organizacji szkoleń i spotkań badaczy z ośrodków badawczych.

Lider konsorcjum i konsorcjanci wspólnie realizują projekt pod względem merytorycznym, tzn. uczestniczą w tworzeniu projektu badania, w tym w szczególności uczestniczą w przygotowaniu założeń wniosku, projektowaniu protokołu badania, analizie danych będących wynikiem badania, jak również prowadzą wspólną politykę finansową (uczestniczą w ponoszeniu kosztów związanych z realizacją projektu) objętą umową konsorcjum, a także są, na tej samej podstawie, wzajemnie zobowiązani do wspólnego dążenia do osiągnięcia celu projektu.

2. Forma prawna partnera konsorcjum

Podmioty uprawnione do udziału w konkursie wskazane są w art. 17 ust 1 Ustawy z dnia 21 lutego 2019 r o Agencji Badań Medycznych.

3. Sposób i termin nadsyłania zgłoszeń

  • Oferty składane przez potencjalnych partnerów muszą zostać sporządzone w języku polskim na Formularzu stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
  • Zgłoszenia należy dostarczyć na adres malgorzata.mysliwiec@gumed.edu.pl nie później niż 14 dni od dnia ukazania się niniejszego ogłoszenia na stronie internetowej https://badaniakliniczne.gumed.edu.pl/, tj. do dnia 30 kwietnia 2024 r. do godz. 17:00. Oferty, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.
  • Instytucja dokonująca zgłoszenia zobowiązana jest do uzyskania zgody osoby upoważnionej do reprezentowania podmiotu składającego ofertę, zgodnie z zasadą reprezentacji wynikającą z postanowień przepisów prawnych. Ponadto instytucja dokonująca zgłoszenia zobowiązana jest do uzyskania zgody głównego badacza i/lub osoby odpowiedzialnej.
  • Gdański Uniwersytet Medyczny zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru partnera bez podawania przyczyny.
  • Informacja o podmiotach wybranych do pełnienia funkcji członków konsorcjum zostanie podana w terminie 5 dni od daty zakończenia naboru na stronie internetowej https://projekty.gumed.edu.pl
  • Maksymalna liczba instytucji wyłonionych w naborze do pełnienia roli członka konsorcjum wynosi 3 podmioty.
  • Organizator naboru zastrzega sobie prawo do wyłonienia mniejszej niż maksymalna liczby konsorcjantów lub niewyłonienia żadnego, w sytuacji, gdy zgłoszenia nie będą spełniały wymogów:
    1. Zgodności działań potencjalnego konsorcjanta z celami konsorcjum,
    2. Dostatecznego doświadczenia w realizacji badań naukowych, w obszarze którego dotyczy projekt,
    3. Dostatecznego potencjału naukowego, technicznego oraz administracyjnego umożliwiającego realizację badania.

      Od ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie.

4. Sposób oceny zgłoszeń

  • Wybór instytucji zaproszonych do tworzenia konsorcjum zostanie dokonany na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Analizy zgłoszeń dokona komisja składająca się z: Głównego badacza i wskazanego przez niego członka zespołu badawczego,
  • Ocena zgłoszeń uwzględniać będzie:
    1. Zgodność działania potencjalnego konsorcjanta z celami konsorcjum,
    2. Deklarowanego wkładu naukowego potencjalnego konsorcjanta w realizację celu konsorcjum, ze szczególnym uwzględnieniem jego komplementarności w stosunku do potencjału naukowego lidera projektu,
    3. Potencjału naukowego, technicznego oraz administracyjnego umożliwiającego realizację badania.
  • Każdy z członków komisji dokona oceny punktowej zgłoszeń na podstawie następujących kryteriów:
    1. Ocena potencjału naukowo-technicznego kandydata (całego podmiotu) (0-10 pkt),
    2. Ocena potencjału finansowego kandydata (całego podmiotu) (0-5 pkt),
    3. Ocena potencjału administracyjnego (całego podmiotu) (0-5 pkt)
    4. Ocena potencjału naukowego komórki organizacyjnej podmiotu uczestniczącej w projekcie (w kontekście planowanych zadań) (0-30 pkt).

Instytucje wyłonione w drodze naboru zostaną zaproszone do podpisania Umowy konsorcjum z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja 2024 roku. Członkowie konsorcjum zobowiązani są złożenia prawidłowo wypełnionego oświadczenia o kwalifikowalności VAT w terminie do 15 maja 2024 roku. Oba dokumenty muszą zostać podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym (format podpisu .pades z zastosowaniem symbolu graficznego).
Umowa Konsorcjum stanowi obligatoryjny załącznik do wniosku w konkursie ABM. Będzie ona w istotnym zakresie zgodna z wzorem Umowy Konsorcjum będącym załącznikiem do Regulaminu Konkursu ABM/2024/1.

Informacji dotyczących planowanego wniosku udziela prof. dr hab. Małgorzata Myśliwiec (malgorzata.mysliwiec@gumed.edu.pl).

Załączniki
Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy
Załącznik nr 2 – Wzór oświadczenia o kwalifikowalności VAT
Załącznik nr 3 – Wzór Umowy Konsorcjum

Data opublikowania: 16.04.2024 r. Aktualizacja dotycząca zmian wprowadzonych przez ABM: 23.04.2024 r.

Jak dojechać?

Zobacz kampus