Cykl Interdyscyplinarnych Konferencji Nauk o Zdrowiu pamięci prof. dr ha...

StartNasze projektyCykl Interdyscyplinarnych K...

Cykl Interdyscyplinarnych Konferencji Nauk o Zdrowiu pamięci prof. dr hab. n. med. Piotra Lassa

PROGRAM DOSKONAŁA NAUKA

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

DOFINANSOWANIE: 314 300,00 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 351 400,00 zł

Wątkiem przewodnim cyklu konferencji „Interdyscyplinarne spojrzenie na Nauki o Zdrowiu” pamięci profesora Piotra Lassa (“Interdisciplinary View on Health Sciences” in memory of professor Piotr Lass), będzie połączenie i współpraca naukowców o odmiennych specjalizacjach w zakresie Nauk o Zdrowiu w celu bardziej holistycznego spojrzenia na problemy zdrowotne. Wszechstronny i interdyscyplinarny program konferencji umożliwi uczestnikom integrację i połączenie swoich zainteresowań badawczych na wielu płaszczyznach:
Tematycznej pomiędzy naukowcami o określonej specjalizacji i zbliżonej tematyce badań ale pochodzących z różnych ośrodków naukowych w Polsce i na świecie,
Metodologicznej pomiędzy możliwością zastosowania określonych technik i metod badawczych w innych zagadnieniach nauk o zdrowiu,
Holistycznej pomiędzy naukowcami określonej dziedziny dążącymi do osiągnięcia bardziej holistycznego podejścia do zdrowia człowieka np. problematyka zanieczyszczenia powietrza z kardiologią, leczenia chorób cywilizacyjnych z zastosowaniem zdobyczy naukowych z dziedzin fizjoterapii czy dietetyki itp.
Rozwojowej rozszerzenie zdolności i możliwości badawczych poprzez współpracę i zastosowanie nowych metod i technik do innych celów badawczych.

Interdyscyplinarne podeście do Nauk o Zdrowiu pozwoli nie tylko na wymianę doświadczeń i prezentację wyników badań przez kluczowych naukowców danej dyscypliny, ale również na nawiązanie nowej współpracy pomiędzy określonymi wąskimi ścieżkami badawczymi, prowadząc do wielowątkowego podejścia do badań dotyczących zdrowia, co może zostać wykorzystane przy tworzeniu nowych wniosków badawczych, projektowych czy wdrożeniowych. Wszechstronny program cyklu konferencji umożliwi więc słuchaczom poszerzenie swojej wiedzy na tematy wielowątkowości określonych problemów zdrowotnych jak również na poszerzenie ich warsztatu metodologicznego. Wprowadzenie koncepcji interdyscyplinarności na wczesnym etapie kariery naukowca sprzyja późniejszemu nieświadomemu włączeniu jej do przyszłych badań. W rezultacie ta wczesna praktyczna ekspozycja zapewnia nowemu pokoleniu naukowców lepsze przygotowanie do radzenia sobie z wyzwaniami interdyscyplinarności. W związku z tym, do udziału w konferencji zaproszeni będą również studenci, koła naukowe, doktoranci i młodzi naukowcy. Uzyskają oni możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie projektowania badań, pozyskiwania dowodów naukowych, doboru odpowiednich testów statystycznych, wybranych metod, prezentacji uzyskanych wyników, nawiązania wieloośrodkowej współpracy. Najlepsze prace studentów i młodych naukowców zostaną nagrodzone. W ramach cyklu konferencji zostaną przeprowadzone również specjalistyczne szkolenia i warsztaty, podnoszące kwalifikacje uczestników konferencji co również przyczyni się do rozwoju ich dalszej kariery naukowej.

Dodatkowo, do biernego udziału w konferencji zaproszeni zostaną uczestnicy programu „Zdolni z Pomorza” – programu skupiającego wybitnych uczniów szkół podstawowych i licealnych będących przyszłym pokoleniem naszych młodych naukowców. Konferencja oprócz sesji plenarnych, plakatowych, szkoleń, kursów i sesji dla młodych naukowców obejmować będzie również wykłady zagranicznych ekspertów jako tzw.: „keynote speakers”.

Jak dojechać?

Zobacz kampus